Inne

Jak inwestować złoto w 2020 roku?

Każdy inwestujący złoto i srebro musi zrozumieć, że jego podstawową funkcją jest pieniądz. Złoto było używane jako pieniądz przez 5000 lat. Dopiero w 1971 roku, kiedy Nixon zszedł ze standardu złota, cały świat zaczął przechodzić do systemu fiducjarnego, używając pieniądza papierowego, który nie jest zabezpieczony złotem. Wcześniej wszystkie pieniądze papierowe były zabezpieczane złotem.

Dlatego jeśli wierzysz w złoto i chcesz odłożyć je na bok jako swoje zabezpieczenie lub zaoszczędzić pieniądze przez długi czas, upewnij się, że pilnujesz jaka jest cena złota w skupie i że jest ono fizyczne i je posiadasz.

Dlaczego warto pilnować jaka jest cena złota w skupie?

Złoto to ubezpieczenie pieniężne, a także sposób na gromadzenie oszczędności w dłuższym okresie czasu. Podobnie jak w przypadku wszystkiego związanego ze złotem, musisz wiedzieć, co robisz – zanim cokolwiek zainwestujesz. W tym przypadku oznacza to, że musisz mieć horyzont inwestycyjny. Zawsze sprawdzaj jaka jest cena złota w skupie i upewnij się, że inwestycja, której się podejmujesz niesie jak najmniejsze ryzyko i w danym momencie jest najlepszą z możliwych. To Twoje ubezpieczenie na przyszłość!

Złoto w skupie – złoto za oszczędności, a nie na kredyt!

Każdy, kto chce kupić złoto, musi najpierw zaoszczędzić, zanim zainwestuje. To podstawa zdrowej gospodarki. Obecny system opiera się na długu, kredycie i konsumpcji – jest to dokładne przeciwieństwo zdrowej gospodarki. Nie używaj złych nawyków, które stworzyły ten system, do zakupu antidotum na ten system.

Kupując złoto, wykorzystaj swoje oszczędności, odłóż je na bok i upewnij się, że to wszystko jest w pełni Twoje. Nie zaciągaj kredytów na zakup złota. Nigdy nie wiesz, jak będzie wyglądać rynek i być może będziesz musiał spłacić swój kredyt, zanim cena złota wzrośnie. Wykorzystaj swoje oszczędności. Musisz dzisiaj zrezygnować z pewnych marzeń, aby móc czerpać zyski ze swoich inwestycji w przyszłości. Tak działa uczciwy system i najmądrzej jest właśnie podejść do tego w ten, a nie inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.