Inne

Papiery VCI do ochrony przed korozją

Wszędzie tam, gdzie pracuje się na metalowych elementach oraz składuje je w jednym miejscu, trzeba liczyć się z przykrym zjawiskiem korozji. Ta dosłownie pożera metal i sprawia, że konkretna część lub element nie nadają się do użytkowania, czy dalszej sprzedaży. Nawet dobrze przygotowany magazyn nie jest w stanie ochronić metalu przed korozją. Na szczęście na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty na bazie oleju, wody lub rozpuszczalników, które bardzo skutecznie zapobiegają przed korozją. Ciekawym rozwiązaniem jest też papier vci, który nie tylko zapobiega korozji, ale jest też bardzo bezpieczny dla zdrowia ludzkiego i dla środowiska naturalnego.

Papier VCI – optymalne zabezpieczenie antykorozyjne

Zawarte w takim papierze inhibitory korozji vci mają silne właściwości antykorozyjne, dzięki czemu skutecznie chronią metalowe powierzchnie przed powstaniem korozji. Papier VCI nie wymaga zastosowania żadnych innych środków zapobiegających korozji. Nie trzeba też martwić się koniecznością usuwania zabezpieczeń, ponieważ inhibitory same uwalniają się do atmosfery i są w pełni bezpieczne. Taki papier nie zanieczyszcza środowiska i podlega recyclingowi, co jest jego dodatkową zaletą. Mogą z niego korzystać więc firmy, które w sposób bardzo poważny podchodzą do kwestii ochrony środowiska naturalnego.

Jakie są korzyści ze stosowania środków antykorozyjnych?

Każda firma, która na co dzień zajmuje się obróbką metali i produkcją metalowych elementów powinna korzystać ze zdobyczy nauki i stosować nowoczesne środki antykorozyjne. Dzięki nim możliwe są spore oszczędności. Nie powstają żadne odrzuty i wszystkie powstałe elementy można sprzedać. Poza tym, trzeba pamiętać o tym, że na każdym etapie produkcji powstaje tak zwany ślad węglowy, który ma realny wpływ na nasze środowisko naturalne. Chroniąc metale przed korozją nie szkodzimy więc przyrodzie. Koszt zastosowania takich produktów jest znacznie niższy, niż koszty związane ze stratami w wytworzonych elementach, na przykład częściach samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.