Inne

Sposób na koślawość stóp u dzieci

Rodzice małych dzieci bardzo często pojawiają się w gabinetach ortopedycznych i u fizjoterapeutów. Najczęściej martwią się oni, że dzieci cierpią na płaskostopie, ponieważ ich stopa wyraźnie ucieka do środka. Po wykonaniu odpowiednich badań okazuje się, że nie jest to problem płaskostopia, a koślawości. Pomocą w problemie są wkładki supinujące dla dzieci, które wymuszają właściwą postawę pięty i poprawiają postawę całej stopy. Takie wkładki należy w indywidualny sposób dopasować do stopy maluszka.

Gdzie można kupić wkładki supinujące dla dzieci?

Lekarze ortopedzi zalecają, aby wkładki ortopedyczne wykonywać na zamówienie. Tylko idealnie dopasowane wkładki mogą bowiem zagwarantować poprawę. W każdym mieście można znaleźć profesjonalne pracownie, które wykonują właśnie wkładki supinujące dla dzieci. Jak wygląda dopasowanie wkładek?

  • pacjent wykonuje odcisk stopy,
  • wykonywane są również badania komputerowe stóp i ich pomiary,
  • wkładki robione są ręcznie z naturalnej skóry.

Czy samo noszenie wkładek ortopedycznych wystarczy?

Jeśli dziecko koślawi swoje stopy, wkładki to absolutne minimum, o jakie powinien zadbać jego rodzic. Poza tym, warto też udać się do fizjoterapeuty, który specjalizuje się właśnie w stopach. Taka osoba z pewnością wskaże, jakie ćwiczenia można wykonywać we własnym domu, aby wspierać prawidłową postawę stóp u maluszka. Ćwiczenia nie są trudne i nie wymagają żadnych specjalnych akcesoriów. Można je potraktować jako wspólną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.