Inne

Czy biżuteria na prezent może zbudować efekt „wow”?

Obecnie wszędzie mówi się o minimalizmie. W aranżacji wnętrz, w doborze garderoby, czy w projektowaniu elementów biżuteryjnych. Co dokładnie oznacza minimalistyczny koncept? Przede wszystkim, prostotę i umiłowanie klasycznych form. Minimalizm to także brak zbędnych ozdobników, sztukaterii, krzykliwych elementów, czy akcentów zbyt jaskrawych i wyrazistych. biżuteria na prezent odznacza się zachowawczością, delikatnością i subtelnością.

Czy biżuteria na prezent jest nudna?

W żadnym razie! Prostota nie oznacza od razu nudy i monotonii. Poza tym minimalizm może eksperymentować, poszukiwać nowych, oryginalnych form i ciekawych rozwiązań. Oznacza po prostu doskonałe wyważenie elementów i spokojną harmonię poszczególnych wyrobów. Biżuteria utrzymana w tym stylu z powodzeniem wykorzystuje zatem różnego rodzaju surowce, kolorowe kamienie, kryształki, części dekoracyjne, nietypowe wzornictwo, itp. Minimalizm nie wyklucza gustownego łączenia form i efektownej prezencji pierścionków, naszyjników, czy bransoletek. Nie dopuszcza jednak nadmiernego przepychu, który odwraca uwagę od tego, co rzeczywiście istotne.

Uniwersalny wymiar

Biżuteria na prezent pasuje niemalże do każdej osoby. Doskonale w tym nurcie odnajdą się reprezentanci różnych pokoleń, zarówno młodzież, eleganckie osoby w średnim wieku, jak i skromni staruszkowie. Minimalistyczne wyroby biżuteryjne są również ponadczasowe, co doskonale pokazuje rządząca obecnie na wybiegach moda retro, która powraca do sprawdzonych, prostych, tradycyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.