Inne

Specjalistyczne pompy stosowane w budownictwie

Każdy sprzęt budowlany ma swoje bardzo specyficzne zastosowanie, spełniając zupełnie inne funkcje. Bardzo często w budownictwie stosuje się specjalistyczne pompy, znacznie ułatwiające prowadzenie wszelkiego rodzaju prac budowlanych.

Pompy zatapialne a roboty podziemne

W trakcie budowy wszelkiego rodzaju budynków czy remontu/tworzenia fundamentów niezbędne jest prowadzenie licznych prac ziemnych. W takim przypadku idealnie sprawdzą się pompy zatapialne. Ich głównym zadaniem jest pomocy w pozbyciu się z placu budowy wód głębinowych, opadowych i innych, których obecność nie jest wskazana szczególnie w miejscu, w którym ma powstać dany budynek. Planując wynajem pomp przede wszystkim należy zwracać uwagę na:

  • szybką gotowość do pracy urządzenia,
  • niezawodność i wytrzymałość,
  • możliwie jak najłatwiejszą obsługę techniczną,
  • możliwość redukcji do minimum konieczności przeprowadzania przeglądów serwisowych.

Przydomowe pompy do ścieków

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się niewielkie przydomowe pompownie przeznaczone do pozbywania się ścieków. Poza ściekami będą idealnie w odprowadzaniu wód opadowych, drenażowych na odległość czy wyprowadzania wymienionych substancji na wyższy poziom (dotyczy to sytuacji, w których tradycyjna grawitacja ściekowa zawodzi bądź z różnych powodów nie może zostać zastosowana).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.